# play # Ратуша Навіны

XII Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя

25-26 чэрвеня 2021 года ў Музеі гісторыі Магілёва адбудзецца XII Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя “Гісторыя Магілёва: гісторыя і сучаснасць”, прысвечаная 80-годдзю гераічнай абароны Магілёва ў гады Вялікай Айчыннай вайны.
Для ўдзелу ў канферэнцыі, якая праводзіцца раз на два гады, зарэгістраваліся каля 65 навукоўцаў і даследчыкаў з Беларусі, Расіі, Украіны, Польшчы і Арменіі.
Канферэнцыя будзе ўключаць пленарнае пасяджэнне, працу над тэматычнымі секцыямі, а таксама шэраг публічных лекцый вядучых навукоўцаў па гісторыі і культуры Магілёва, сустрэчы з гарадскімі ўладамі.
Супрацоўніцтва навукоўцаў і ўладаў горада было плённым у справе захавання і папулярызацыі гісторыка-культурнай спадчыны Магілёва.
Па выніках канферэнцыі адбудзецца круглы стол для абмеркавання і прыняцця рэзалюцыі-рэкамендацыі.
Матэрыялы канферэнцыі будуць апублікаваны да пачатку канферэнцыі. Акрамя таго, матэрыялы ў электронным выглядзе будуць размешчаны на сайце Музея гісторыі Магілёва.